Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kędzierzyński „Helios” zaprasza na kolejny seans w ramach projektu „Kultura Dostępna”. 14 grudnia o godz. 18 zostanie wyświetlony dramat pt. „Królewicz Olch”.

 

Najnowszy film Kuby Czekaja został doceniony na kilku festiwalach – otrzymał m.in. nagrodę Kryształowego Niedźwiedzia na Berlinale.

Wybitnie utalentowany chłopak jest oczkiem w głowie apodyktycznej matki. Ich więź jest nierozerwalna, są razem przeciwko całemu światu. To jednak tylko pozory. Podczas gdy on pragnie być zwykłym nastolatkiem, matka wymusza na nim udział w międzynarodowym konkursie naukowym. Gdy on marzy o kolegach i pierwszej dziewczynie, ona przeprowadza ich do innego miasta, by mógł studiować na uniwersytecie. Wszystko zmienia się, kiedy w ich życiu nagle pojawia się mężczyzna, a nastoletni geniusz przestaje być centrum wszechświata.

 

W rolach głównych występują: Stanisław Cywka, Agnieszka Podsiadlik, Sebastian Łach i Bogusława Jantos.

 

To już ósma edycja programu „Kultura Dostępna”, wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują tylko 10 zł. W tym roku na widzów czekają jeszcze dwa seanse. 21 grudnia będzie to „PolandJa”, a 28 grudnia „Volta”.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy