Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kolejna retransmisja z teatru w Londynie na dużym ekranie w kędzierzyńskim „Heliosie”. 11 grudnia o godz. 18.30 pokazany zostanie spektakl pt. „Opętanie” ze znakomitym Judem Law w roli głównej.

 

W ramach projektu „Helios na scenie” widzowie mogą oglądać wielokrotnie nagradzane spektakle w gwiazdorskiej obsadzie, zarejestrowane w systemie HD z udziałem publiczności w najbardziej cenionych teatrach Europy: National Theatre i Comedie Francaise.

Tym razem w kędzierzyńskim kinie widzowie zobaczą spektakl pt. „Opętanie”.

 

Jude Law – angielski aktor znany choćby z takich filmów, jak: „Wróg u bram”, „Wzgórze nadziei”, „Sherlock Holmes”, „Król Artur. Legenda miecza” czy serialu „Młody papież” – jest gwiazdą brytyjskiego spektaklu.

Reżyser Ivo van Hove przygotował sceniczną adaptację głośnego filmu Luchino Viscontiego z 1943 roku, który powstał na motywach powieści Jamesa M. Caina pt. „Listonosz zawsze dzwoni dwa razy”. Historia nieszczęśliwej w małżeństwie i impulsywnej kobiety, która zakochuje się z wzajemnością w mężczyźnie podróżującym po kraju w poszukiwaniu pracy, wywołała skandal obyczajowy i została po prapremierze zakazana przez państwową cenzurę.

Później obraz doceniono i okrzyknięto jako początek włoskiego neorealizmu filmowego, którego rozkwit nastąpił w twórczości m.in. Roberta Rosselliniego. Miłość popycha zakochanych do zbrodni, która niszczy ich związek i prowadzi do katastrofalnego finału.

 

Ta sama historia wraca w inscenizacji van Hove’a. Niezwykle pociągający i atrakcyjny kierowca Gino w przydrożnej restauracji spotyka męża i żonę. Gino uwodzi Giovanni albo to ona jego i para rozpoczyna ognisty romans, który doprowadzi do zamordowania męża kobiety. To jednak dopiero wstęp do dalszych wypadków… ale to już warto zobaczyć samemu w „Heliosie”.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy