Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kino „Helios” w Kedzierzynie-Koźlu zaprasza na specjalny pokaz filmu dokumentalnego pt. „Beksińscy. Album wideofoniczny”. Kolejny seans Kina Konesera zaplanowano na 6 grudnia, na godz. 18.30.

 

Dokument to rodzinny pamiętnik. Pięćdziesiąt lat z życia wybitnego polskiego malarza Zdzisława Beksińskiego, którego dzieła fascynowały wielu odbiorców. Artysta szybko stał się znany. Otoczony tajemniczą, mroczną aurą ekscentryk stronił od ludzi. Niechętnie pojawiał się publicznie, nie udzielał wywiadów. Wolał tworzyć w domowym zaciszu.

 

Historia jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem, niezwykle popularnym dziennikarzem muzycznym, cierpiącym na depresję i podejmującym wielokrotnie próby samobójcze. Wstrząsający dokumentalny dramat rodzinny precyzyjnie zrekonstruowany wyłącznie z prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych i filmowych materiałów z archiwum Beksińskich.

Uzbierało się ich sporo, bo Zdzisław Beksiński przez lata fotografował, prowadził dziennik foniczny i kręcił amatorskie filmy dotyczące swojej rodziny.

Scenariusz oparty na bestsellerowej biografii Magdaleny Grzebałkowskiej „Beksińscy. Portret podwójny”.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy