Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kędzierzyński „Helios” zaprasza na kolejny seans w ramach projektu „Kultura Dostępna”. 30 listopada o godz. 18 zostanie wyświetlony thriller pt. „Amok”.

 

Pewnego dnia rybacy wyławiają z Odry zmasakrowane ciało. Ofiarą okazuje się architekt Roszewski, jednak winnych zbrodni nie udaje się odnaleźć i sprawa trafia do policyjnego „archiwum X”.

 

Cztery lata później anonimowy donos wiąże zabójstwo Roszewskiego z fabułą powieści „Amok” autorstwa Krystiana Bali. Autentyczność doniesień postanawia zbadać inspektor Jacek Sokolski. Policjant szybko odkrywa podobieństwa między zabójstwem a opisaną w książce zbrodnią.

W toku śledztwa poznaje również samego Balę. Ich spotkanie rzuci nowe światło na sprawę i rozpocznie emocjonujący pojedynek pomiędzy dwójką bardzo silnych osobowości, nieustannie balansujących na granicy dobra i zła. W intrydze, w której fikcja wymiesza się z rzeczywistością, a kłamstwo i prawda przestaną być możliwe do odróżnienia, zwycięzca może być tylko jeden.

 

To już ósma edycja programu „Kultura Dostępna”, wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują tylko 10 zł. W kolejnych tygodniach na widzów czekają: „Moje córki krowy” (7.12), „Królewicz Olch” (14.12), „PolandJa” (21.12) oraz „Volta” (28.12).

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy