Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kędzierzyński „Helios” zaprasza na specjalny pokaz fińskiego komediodramatu pt. „Po tamtej stronie”. Kolejny seans Kina Konesera zaplanowano na 22 listopada, na godz. 18.30.

 

Najnowszy film scenarzysty i reżysera Aki Kaurismäki, uznawanego za jednego z najważniejszych twórców współczesnego kina europejskiego. Laureat wielu prestiżowych nagród na czele z Grand Prix festiwalu w Cannes za „Człowieka bez przeszłości”.

 

Po sukcesie zrealizowanego we Francji „Człowieka z Hawru” fiński reżyser powrócił do ojczyzny. W czarnej komedii „Po tamtej stronie” opowiedział historię zblazowanego mieszkańca Helsinek, który postanawia odmienić swoje życie i otworzyć restaurację.

Pewnego dnia główny bohater Wikström przypadkiem trafia na uciekiniera z Syrii – Khaleda. Choć znajomość między mężczyznami zaczyna się niefortunnie, bohaterowie szybko nawiązują głęboką więź, która zostanie wystawiona na wiele ciężkich prób.

 

Twórca filmu po swojemu pokazuje problem uchodźców i narastającego nacjonalizmu w Europie. Aki Kaurismäki został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem dla najlepszego reżysera na festiwalu Berlinale, a jego film był nominowany do Złotego Niedźwiedzia oraz Europejskiej Nagrody Filmowej.

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy