Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Miejski Ośrodek Kultury oraz Jazz z Wami zapraszają na ciekawie zapowiadający się koncert, który 10 listopada o godz. 18 odbędzie się w Domu Kultury „Chemik”. Na jednej scenie wystąpią uznani muzycy z Ptaszyn Wróblewski Quartet oraz młodzi-zdolni z SoundMeck.

 

Jan Ptaszyn Wróblewski to legenda polskiego jazzu. Choć w ubiegłym roku stuknęła mu osiemdziesiątka, to nie rozstaje się z saksofonem – wciąż gra i komponuje. Na scenie pojawił się w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Występował w kilkunastu zespołach.

 

Jego formacja Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet powstała w połowie lat dziewięćdziesiątych. Reprezentuje muzykę opartą na klasycznych, jazzowych tradycjach, niepomijającą jednak bardziej współczesnych osiągnięć. Zespół znany jest z dynamicznych koncertów, choć i bardziej liryczne klimaty nie są mu obce. Grupa ucieka od wszelkiego rodzaju niesprawdzonych eksperymentów, ale także od dobrze sprawdzonych schematów, co powoduje, że nie jest wyobcowana, ma kontakt z publicznością.

Wróblewskiemu towarzyszą: kontrabasista Andrzej Swies, perkusista Marcin Jahr i pianista Wojciech Niedziela.

 

W „Chemiku” wystąpi też Sabina Meck z zespołem SoundMeck. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia, w tym nominację do Fryderyka 2017 w kategorii „Jazz - fonograficzny debiut roku. Wcześniej, wraz z założonym przez siebie zespołem, zdobyła Grand Prix na festiwalu „Grupa Azoty Jazz International Contest”.

SoundMeck tworzą muzycy związani z Instytutem Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Obok Sabiny Meck występują: Paweł Surman (trąbka), Łukasz Kokoszko (gitara), Adam Tadel (kontrabas) i Szymon Madej (perkusja).

 

Bilety na „Zaduszki jazzowe” w cenie 40 i 50 zł do kupienia w kasach kin „Chemik” i "Twierdza".

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy