Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kino „Helios” w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na kolejny seans w ramach projektu „Kultura Dostępna”. 9 listopada o godz. 18 zostanie wyświetlony dokument pt. „21 x Nowy Jork”.

 

Piotr Stasik dokumentuje amerykańską metropolię, obserwując pasażerów nowojorskiego metra. Reżyser skierował kamerę na 21 przypadkowych osób. Nowy Jork widziany jego okiem jest kłębowiskiem namiętności, tęsknot, ale i rozczarowań.

Poruszające obrazy miasta i hipnotyzująca muzyka wprowadzają w trans, dzięki któremu możemy zbliżyć się do nieznajomych. Ten wielopoziomowy film o samotności, tęsknocie za emocjami i potrzebie komunikacji jest też lustrem, w którym możemy się przejrzeć, jeśli tylko wystarczy nam odwagi.

 

To już ósma edycja programu „Kultura Dostępna”, wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują tylko 10 zł. W kolejnych tygodniach na widzów czekają: „Konwój” (16.11), „Po prostu przyjaźń” (23.11), „Amok” (30.11), „Moje córki krowy” (7.12), „Królewicz Olch” (14.12) oraz „PolandJa” (21.12).

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy