Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Malarstwem zainteresowała się w szkole gimnazjalnej. Od tego czasu stale rozwija swój nieprzeciętny talent. Mimo młodego wieku jej dorobek jest spory. Od czwartku 9 listopada w Domu Kultury „Chemik” będzie można oglądać wystawę prac Marzeny Skrzekut.

 

Marzena Skrzekut jest mieszkanką Kędzierzyna-Koźla. Absolwentka Liceum Plastycznego w Opolu o specjalizacji ceramika. Obecnie studiuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Jej pasją jest sztuka, a inspiracje artystyczne czerpie głównie z surrealizmu. Na koncie ma kilka wystaw indywidualnych oraz zbiorowych. Pierwszą pt. „Pralnia” w wieku 16 lat wystawiła w miejskiej bibliotece i kozielskim domu kultury.

Młoda artystka jest laureatką pierwszego wyróżnienia ogólnopolskiej wystawy pokonkursowej pn. „Wariacje na temat twórczości Jana Cybisa” w muzeum w Częstochowie.

 

Na jej najnowszą wystawę, którą od 9 listopada do 3 grudnia będzie można oglądać w domu kultury przy al. Jana Pawła II, składają się rysunki zwierząt – przede wszystkim kotów i psów – przedstawionych w dość surrealistyczny i autorski sposób.

Prace w większości wykonane zostały podczas wymiany studenckiej we Włoszech, w Accademia di Belle Arti di Carrara pod okiem profesora Stefana Ciaponiego.

 

Wernisaż w Galerii Sztuk Wszelakich odbędzie się 9 listopada o godz. 18. Wstęp wolny.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy