Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kolejna retransmisja z teatru w Londynie na dużym ekranie w kędzierzyńskim „Heliosie”. 6 listopada o godz. 18.30 pokazany zostanie spektakl pt. „Kto się boi Wirginii Wolf?”.

 

W ramach projektu „Helios na scenie” co dwa tygodnie na widzów czekać będą wielokrotnie nagradzane spektakle w gwiazdorskiej obsadzie, zarejestrowane w systemie HD z udziałem publiczności w najbardziej cenionych teatrach Europy: National Theatre i Comedie Francaise.

Tym razem w kędzierzyńskim kinie na widzów czeka klasyk na podstawie sztuki Edwarda Albee w reżyserii Jamesa Macdonalda.

 

Bohaterami sztuki „Kto się boi Wirginii Wolf?” są pracownicy uniwersytetu. Profesor historii George i jego żona Martha goszczą u siebie w domu nowego wykładowcę biologii Nicka z żoną Honey.

Nocne rozmowy, zmęczenie, a także wypijany alkohol sprawiają, że pomiędzy całą czwórką rozpoczyna się tajemnicza, a jednocześnie pełna ciętego dowcipu gra. Gra, w której ujawniają się skrywane ambicje, konflikty pokoleniowe, drapieżny erotyzm, pretensje i rodzinne sekrety dotychczas zatruwające po cichu oba związki.

To sztuka o zawiedzionych życiowych nadziejach, niemożności porozumienia i nieumiejętności rozmawiania o swoich problemach.

 

Retransmisja z Royal National Theatre w Londynie, który jest kulturalną wizytówką Wielkiej Brytanii. W swoim repertuarze ma przede wszystkim klasykę angielską, ale także obcą i dramaty współczesne. W jednym sezonie zespół, liczący 150 aktorów, daje tysiąc przedstawień dla ponad pół miliona widzów.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy