Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

„Helios” w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na kolejny seans w ramach projektu „Kultura Dostępna”. 2 listopada o godz. 18 zostanie wyświetlony dramat biograficzny pt. „Powidoki”.

 

Ostatni film Andrzeja Wajdy to przejmująca opowieść o końcowym okresie życia Władysława Strzemińskiego – artysty malarza, teoretyka sztuki i publicysty, który nie poddał się socrealizmowi i doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów artystycznych.

To film o tym, jak socjalistyczna władza zniszczyła charyzmatycznego, niepokornego człowieka, który zasłynął jako pionier polskiej awangardy w sztuce i twórca teorii unizmu. „Powidoki” były polskim kandydatem do Oscara 2016.

 

W głównych rolach występują: Bogusław Linda, Zofia Wichłacz, Bronisława Zamachowska, Andrzej Konopka, Krzysztof Pieczyński, Mariusz Bonaszewski i Szymon Bobrowski.

 

To już ósma edycja programu „Kultura Dostępna”, wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują tylko 10 zł. W kolejnych tygodniach na widzów czekają: „21 x Nowy Jork” (9.11), „Konwój” (16.11), „Po prostu przyjaźń” (23.11), „Amok” (30.11), „Moje córki krowy” (7.12), „Królewicz Olch” (14.12), „PolandJa” (21.12) oraz „Volta” (28.12).

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy