Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Przed nami kolejna odsłona Kozielskiej Sceny Komediowej. W sobotę 28 października w domu kultury przy ul. Skarbowej od godz. 19 publiczność rozśmieszać będzie kabaret Czesuaf.

 

Grupa powstała w 2002 roku w Poznaniu. Od początku są w niej Wojciech Kowalczyk i Tomasz Nowaczyk. Rok później dołączył Maciej Morze. Co ciekawe, panowie działają również w fundacji „Czerwone Noski – Klown w Szpitalu”. Odwiedzają szpitale i zabawiają chore dzieci, za co należą im się wielkie brawa.

Obecnie grupa działa w czteroosobowym składzie, który niedawno uzupełniła aktorka dubbingowa i wokalistka Olga Łasak.

 

Czesuaf w ciągu 15 lat działalności stworzył kilkanaście autorskich programów komediowych, wystąpił w najważniejszych realizacjach telewizyjnych i zdobył nagrody na największych festiwalach kabaretowych, m.in.: Rybnickiej Jesieni Kabaretowej „Ryjek”, Przeglądzie Kabaretów „PaKA”, Mazurskim Lecie Kabaretowym czy Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry.

 

Najbardziej rozpoznawalne skecze kabaretu to m.in.: „Mowa nienawiści”, „Schronisko” i „The Ponic”. Najnowszy program nosi tytuł „Rewizyta” i będzie można go zobaczyć w kozielskim domu kultury. Zapowiada się świetna zabawa, bo jak artyści sami mówią o swojej twórczości: „Czesuaf to kabaret pogodny, sympatyczny, przystojny, ale nie jakoś oszałamiająco, tylko tak trochę. W towarzystwie Czesuafa nie można się nudzić, najczęstszym zachowaniem w jego obecności jest głośny śmiech i spontaniczne brawa”.

 

Bilety w cenie 25 zł do kupienia w kasach kin „Chemik” i „Twierdza” .

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy