Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Wojtek Justyna TreeOh! – międzynarodowy zespół gitarzysty i kompozytora Wojtka Justyny powraca do Polski. Grupa niosąc ducha europejskiego jazz-funku z domieszką world music w sobotę 28 października o godz. 20 zawita do Kameleon Jazz Clubu w Brzeźcach.

 

Założony w Holandii zespół tworzą muzycy pochodzących z różnych zakątków Europy: Wojtek Justyna, polski gitarzysta ceniony za brzmienie, wszechstronność i kreatywność; Daniel Lotersberger, austriacki basista, mistrz energetycznego groove’u o świadomości jazzowej; Alex Bernath, wytrawny niemiecki perkusista funkowy i Diogo Carvalho, Portugalczyk, czarodziej instrumentów perkusyjnych.

 

Wojtek Justyna TreeOh! podąża tam, gdzie niesie ich muzyka, od kameralnych klubów po wielkie europejskie festiwale. Zespół brał udział m.in. w Jazz Festival Delft, State-X New Forms, Jazz in de Gracht i Bevrijdingsfestival w Holandii, Jazzmeile Thüringen w Niemczech i trzykrotnie w Letnim Festiwalu Jazzowym w Krakowie.

 

Podczas szesnastu koncertów składających się na tegoroczną jesienną trasę muzycy zaprezentują się w zupełnie nowym repertuarze obejmującym autorskie utwory Wojtka i kompozycje napisane wspólnie przez wszystkich członków zespołu na ich drugą płytę.

Po zakończeniu trasy zostaną one zarejestrowane audiowizualnie w czołowym polskim studio RecPublica, a krążek zespołu ukaże się w marcu 2018 roku.

Będzie to ich piąte turneé po Polsce, podczas którego zaserwują imponującą porcję dynamicznej muzyki o fascynującej rytmice i intrygujących melodiach, wzbogaconej żywiołowymi improwizacjami i wartkim dialogiem muzycznym między instrumentalistami.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy