Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na kolejne spotkania autorskie w ramach projektu „Jesień literacka w Kędzierzynie-Koźlu”.

 

Spotkanie ze śląskim pisarzem, malarzem i publicystą Henrykiem Wańkiem odbędzie się w czwartek 12 października o godz. 17 w filii nr 5 MBP przy ul. Damrota 32. Spotkanie poprowadzi Piotr Długosz.

Urodzony w Oświęcimiu Henryk Waniek to malarz, pisarz i publicysta. Mieszka w Brwinowie. Autor wielu książek i publikacji oraz laureat licznych nagród.

Jest również bohaterem filmu dokumentalnego z 1988 roku pt. „Sztuka błądzenia”, którego reżyserem jest Andrzej Titkow, kompozytorem muzyki Stanisław Sojka, a realizatorem zdjęć Jacek Knopp.

 

Dzień później, w piątek 13 października o godz. 17, w siedzibie głównej MBP na rynku, gościem biblioteki będzie pisarz i historyk Sławomir Koper.

Urodzony w stolicy, absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, współpracował m.in. z pismami: „Uważam Rze. Historia”, „Do Rzeczy” i „Historia Do Rzeczy”. W swoich książkach przedstawia historię głównie poprzez fakty mało znane, zapomniane lub pomijane w „oficjalnych” monografiach. Prezentuje ważne i znane, ale także nieco już zapomniane postacie w kontekście życia prywatnego i codziennego oraz obyczajowości charakterystycznej dla danej epoki.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy