Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

„Helios” w galerii „Odrzańskie Ogrody” zaprasza na kolejny seans z cyklu „Kultura Dostępna”. 12 października o godz. 18 zostanie wyświetlony „Szatan kazał tańczyć”.

 

Karolina - jak wiele współczesnych młodych kobiet - żyje szybko, intensywnie i pragnie doświadczyć wszystkiego ze zdwojoną siłą. W odróżnieniu od większości rówieśników, nie pracuje w korporacji. Jest artystką, która wydała swoją pierwszą powieść - współczesną wersję „Lolity”. Książka osiągnęła międzynarodowy sukces.

 

Dziewczyna wiedzie nihilistyczny tryb życia, spędzając czas na podróżach po świecie, romansach i ostrych imprezach. Ale jej życie wypełnia pustka, której nie są w stanie pokonać ani narkotyki, ani seks. Świat Karoliny, żyjącej w cieniu nieradzącej sobie z przemijaniem matki i atrakcyjniejszej siostry Matyldy, stopniowo się rozpada.

 

To już ósma edycja programu „Kultura Dostępna”, wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują tylko 10 zł. W kolejnych tygodniach na widzów czekają: „Maria Skłodowska-Curie” (19.10), „Bodo” (26.10), „Powidoki” (2.11) i „21 x Nowy Jork” (9.11).

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy