Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kędzierzyński „Helios” zaprasza na specjalny pokaz dramatu pt. „Ptaki śpiewają w Kigali.”. Kolejny seans Kina Konesera zaplanowano na 11 października, na godz. 18.30.

 

Wstrząsająca opowieść o przyjaźni i przebaczeniu.

Jest rok 1994. Po tym, jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, wybuchają walki między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających 100 dni czystek z rąk ekstremistów ginie około miliona ludzi.

 

Świadkiem tych wydarzeń jest ornitolog Anna (Jowita Budnik), która przyjechała do Afryki, aby prowadzić badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Gdy zaczyna się ludobójstwo, Polka ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi.

Anna pomaga Claudine uciec do Polski. Po przylocie do kraju kobiety próbują otrząsnąć się z koszmarnych przeżyć, ale nie są w stanie wpisać się w rutynę codziennego życia. Po kilku latach Claudine decyduje się na powrót do ojczyzny. Anna postanawia wyruszyć wraz z przyjaciółką w tę niezwykle emocjonalną podróż do samego serca Afryki.

 

Film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze został niedawno nagrodzony Srebrnym i Złotym Lwem na festiwalu polskich filmów w Gdyni.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy