Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza 6 października o godz. 17. do swojej siedziby w rynku na kolejną odsłonę Salonu Muzyki i Literatury. Spotkanie pt. „Obyczajowość, literatura i muzyka w czasach belle epoque” odbędzie się w ramach projektu „Jesień literacka w Kędzierzyne-Koźlu”.

 

Gośćmi Salonu będą: aktor i mistrz mowy polskiej Piotr Hankus, śpiewaczka Roksana Wardenga oraz pianistka Katarzyna Rzeszutek. Spotkanie poprowadzi Izabela Migocz. Wstep dla publiczności wolny.

 

Piotr Hankus – aktor i śpiewak obdarzony pięknym głosem i wyjątkowymi predyspozycjami interpretacyjnymi. Znawca i propagator kultury francuskiej. Od ponad dwudziestu lat związany zawodowo z zespołem „Śląsk”, gdzie jako solista i niezrównany wykonawca „Starzyka” jest znany publiczności na całym świecie. Prowadzi ożywioną działalność dydaktyczną, jako pedagog warsztatów teatralnych, wokalnych i tanecznych. Konferansjer, animator życia kulturalnego, przez całą swoją artystyczną karierę działa na rzecz rozwoju kultury śląskiej.

 

Roksana Wardenga – mezzosopranistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureatka licznych konkursów wokalnych. Od 2015 roku jest solistką Opery Śląskiej. Koncertuje również z repertuarem oratoryjno-kantatowym. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich i warsztatach wokalnych. Nagrywa dla Polskiego Radia Katowice.

 

Katarzyna Rzeszutek – pianistka i kameralistka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest wielu laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Od 2014 roku pracuje na stanowisku akompaniatora i korepetytora na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 2015 roku jest organizatorem projektów edukacyjnych i koncertowych pn. „Kopalni sztuki wokalnej”. W grudniu 2016 roku ukazała się jej płyta pt. „We mgłach” z pieśniami Karola Szymanowskiego.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy