Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Miejski Ośrodek Kultury powraca do pomysłów kina plenerowego i w sierpniu zaprasza mieszkańców na cztery seanse, które odbędą się w różnych częściach Kędzierzyna-Koźla. Pierwszy film już 4 sierpnia o godz. 21 w parku Pojednania.

 

Przed laty sporą popularnością cieszyło się kino samochodowe organizowane na parkingu przed jednym z marketów na Pogorzelcu. Na seanse przyjeżdżało po kilkadziesiąt samochodów. Wiele osób przychodziło z rozkładanymi krzesełkami. Rozrywka niemal jak w Stanach Zjednoczonych, gdzie swego czasu kino samochodowe było czymś obowiązkowym.

 

W sierpniu MOK znów zaprasza na kino pod chmurką. Przed rokiem filmy można było obejrzeć między innymi w amfiteatrze na osiedlu Piastów oraz na boisku I Liceum Ogólnokształcącego w Koźlu. Teraz zaproponowano nowe lokalizacje.

I tak 4 sierpnia w parku Pojednania przy al. Jana Pawła II pokazany zostanie amerykański melodramat pt. „Old fashioned”.

On – w przeszłości król studenckiej braci, teraz ma opinię staroświeckiego, przywiązanego do zasad samotnika. Ona – niespokojny duch o buntowniczym nastawieniu do życia i związków. Uciekając od trudnej przeszłości, pojawia się w miasteczku i zamieszkuje w pobliżu. Ich drogi zbiegają się w małym miasteczku, gdzieś w Ameryce. Spotkanie Amber i Claya wywraca ich świat do góry nogami, lecz bolesne doświadczenia nakazują trzymać się od siebie z daleka. Tych dwoje przekona się, że miłość to sztuka kompromisu. Czy Clay wyjdzie poza mur zasad, który wokół siebie zbudował, a ona przezwycięży lęki i rany z przeszłości?

 

Na 11 sierpnia w muszli koncertowej nad Odrą w Koźlu zaplanowano seans włoskiego komediodramatu pt. „Zwariować ze szczęścia”.

Trzecią propozycją (18.08) będzie hiszpański dokument „Ślady stóp”, który wyświetlony zostanie na plac przy kościele pw. św. Eugeniusza de Mazenoda na Pogorzelcu.

I na zakończenie kina plenerowego (25.08), ponownie w parku nad Odrą, pokazana zostanie duńska komedia kryminalna pt. „Małżeńskie porachunki”.

Wszystkie seanse o godz. 21. Wstęp wolny.

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy