Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kolejna retransmisja sztuki teatralnej na dużym ekranie w kędzierzyńskim „Heliosie”. 19 czerwca o godz. 18.30 pokazany zostanie spektakl pt. „Hedda Gabler”.

 

W ramach nowego projektu pn. „Helios na scenie” co dwa tygodnie w poniedziałki będzie można zobaczyć wielokrotnie nagradzane i w gwiazdorskiej obsadzie sztuki zarejestrowane w systemie HD.

 

19 czerwca na widzów czeka dramat norweskiego twórcy, którego dzieła zmieniły oblicze współczesnego teatru. Henrik Ibsen stworzył sprzeciwiającą się konwenansom postać tytułowej bohaterki. W spektaklu rolę tę powierzono Ruth Wilson, laureatce Złotego Globu za serial „The Affair”.

 

Hedda Gabler to znudzona życiem, uwikłana w niechciany związek młoda kobieta, której codzienność to misterna gra pozorów, półsłówek, wiele znaczących spojrzeń, ukrytych między wierszami znaczeń. Małżeństwo właśnie wróciło z podróży poślubnej i już w ich relacji nawarstwiło się wiele problemów i nieporozumień. Hedda próbuje kontrolować ludzi wokół niej, aby poukładać swój własny świat.

 

Retransmisja z Royal National Theatre w Londynie, który jest kulturalną wizytówką Wielkiej Brytanii. W swoim repertuarze ma przede wszystkim klasykę angielską, ale także obcą i dramaty współczesne. W jednym sezonie zespół, liczący 150 aktorów, daje tysiąc przedstawień dla ponad pół miliona widzów.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy