Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

"Bez Hałasu" to muzyczne trio z Kędzierzyna-Koźla wykonujące autorski materiał. Zespół właśnie zdobył  nagrodę Grand Prix na X edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina” w Busku-Zdroju.

 

Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona upamiętnia postać barda Ponidzia, twórcy Wolnej Grupy Bukowina i wędrowca. Cieszy się zainteresowaniem fanów piosenki poetyckiej, poezji śpiewanej, piosenki autorskiej oraz turystycznej. Koncert konkursowy odbył się 12 maja w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Wzięło w nim udział 10 uczestników: zespół "Ostatnia Paczka" z Warki, Piotr Rogala z Polańczyka, Grzegorz Grunwald z Dębskiej Kuźni, Maciej Jóźwik z Kielc, Dariusz Rączka z Zespołem z Warki, Zespół Piosenki Poetyckiej "JAK" z Przeworska, Jednoosobowa Formacja Artystyczna Grześ z Warszawy, zespół "Na Szlaku" z Chorzowa, Wojciech Socha z Kunowa, zespół "Bez Hałasu" z Kędzierzyna Koźla.
 
W Jury zasiedli Adam Ziemianin (dziennikarz, poeta i autor tekstów), Dariusz Czarny (muzyk, gitarzysta, wokalista i kompozytor z kręgu poezji śpiewanej), Mariola Żak (animator kultury w BSCK) oraz Leszek Ślusarski (muzyk, kompozytor, gitarzysta jazzowy i dziennikarz radiowy). Nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Waldemara Sikorę Burmistrza Miasta i Gminy Busko - Zdrój oraz statuetkę "Wiecznego Wędrowca" Wojtka Belona ufundowaną przez Buskie Samorządowe Centrum Kultury przyznano zespołowi "Bez Hałasu" z Kędzierzyna Koźla.

I nagrodę otrzymał zespół "Ostatni Paczka" z Warki, II nagrodę - "Na Szlaku" z Chorzowa, a III nagrodę - ex aequo zespół Piosenki Poetyckiej "JAK" z Przeworska i Grzegorz Grunwald z Dębskiej Kuźni. Została przyznana także nagroda publiczności, którą otrzymał zespół "Ostatnia Paczka" i nagroda internautów dla Piotra Rogali. Jednym z gości festiwalu była Elżbieta Dzikowska, a imprezę zwieńczył koncert gwiazdy festiwalu, którą w tym roku była Ania Dąbrowska.

Muzyka zespołu "Bez Hałasu" to kompozycja bluesa, jazzu, ballady i poezji śpiewanej. Grupa powstała powstała we wrześniu 2016 roku. W okresie od listopada 2016 r. do stycznia 2017 r. zespół nagrał płytę "Aniołowie bluesa grają" zawierającą 10 utworów Romka Kinzla. W skład trio wchodzą: Romek Kinzel - gitara akustyczna, Heniek Vogt - gitara akustyczna i Dawid Bielas - wokal. Więcej informacji o zespole oraz daty najbliższych koncertów można znaleźć na jego profilu na Facebooku https://www.facebook.com/Bez-Hałasu-769193566571113/.

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy