Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu
Gazeta Lokalna Kedzierzyn Kozle:Pijana rodzinka za kierownicą

Policja zatrzymała nietrzeźwego 22-latka, który spowodował kolizję drogową oraz jego ojca, który również „w stanie wskazującym” siadł za kierownicą.

Wczoraj wieczorem w Długomiłowicach 22-latek wjechał w latarnię. Policję zawiadomili świadkowie zdarzenia, którzy zauważyli, że mężczyzna był tak pijany, że ledwo trzymał się na nogach.
- Na miejsce przyjechali policjanci i znaleźli ślady po zdarzeniu. Od świadków dowiedzieli się, że po kierowcę przyjechał drugi mężczyzna oplem astrą – mówi młodszy aspirant Hubert Adamek z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.
Funkcjonariusze pojechali we wskazanym przez świadków kierunku i szybko dogonili opla, którym jechali obaj mężczyźni. Za kierownicą siedział 44-latek, ojciec sprawcy kolizji. Miał w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu – niewiele mniej niż jego syn.
- W momencie zatrzymania obaj mężczyźni byli agresywni. Młodszy z nich próbował uciec funkcjonariuszom – mówi Hubert Adamek.
Nietrzeźwi kierowcy trafili do policyjnego aresztu. 44-latek najprawdopodobniej straci prawo jazdy. Nie grozi to jego synowi, ponieważ - jak się okazało - nigdy nie miał prawa jazdy.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy