Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu
Gazeta Lokalna Kedzierzyn Kozle:Czyszczanie świętują

Okazję do spotkania wielu znajomych będą miały w najbliższą sobotę i niedzielę osoby mieszkające bądź pochodzące z Cisku. Po raz kolejny odbywa się tu bowiem Heimattreffen.

W pierwszym dniu, 2 sierpnia zostanie rozegrany turniej piłki nożnej dla dzieci, z udziałem reprezentacji Niemiec, Węgier i Polski. Popołudniowe obchody zaczną się tradycyjnie od nabożeństwa maryjnego i mszy w intencji byłych i obecnych, żywych i zmarłych mieszkańców, po której w ciseckim Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się „Spotkanie pokoleń” przy kawie, cieście i śląskiej wieczerzy. Prócz wspominania starych czasów będzie okazja posłuchać występu orkiestry dętej i pośpiewać. Równolegle pod namiotem przy kawiarni „Garden Cafe” trwać będzie zabawa integracyjna z różnymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.
W niedzielę o godz. 11.30 planowana jest zbiórka na placu przed GOK-iem, skąd wyruszy korowód do kościoła. Uroczysta msza św. dziękczynna odprawiona zostanie za parafian i mieszkańców gminy, zaś ksiądz radca Paweł Nimptsch uczci nią jubileusz 50-lecia swojej posługi duszpasterskiej, z czego większa część przypadła na pobyt w ciseckiej parafii. Po mszy korowód przejdzie na plac przy Garden Cafe, gdzie prócz koncertu gminnej orkiestry dętej pod batutą Jacka Zganiacza będzie można posłuchać występu Klaudii Chwołka – Feli z programu „Niedziela w Bytkowie”.
W dalszej części zagra „Bundesmusikkapelle Grinzens” - profesjonalna orkiestra dęta z Insbrucka (Tyrol), zaś po nich wystąpi Mirek Szołtysek i Wesołe Trio oraz Georg Wind, piosenkarz, gwiazda niemieckiej telewizji.
W wieczornej części ponownie będzie szansa usłyszeć orkiestrę z Innsbrucka, zaś po niej odbędzie się konkurs mowy śląskiej przygotowany przez towarzystwo „Danga”. Spotkanie tradycyjnie zakończy się zabawą taneczną.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy