Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu
Gazeta Lokalna Kedzierzyn Kozle:Płoną słomy

W Maciowakrzu i w Bryksach w gminie Pawłowiczki straż pożarna gasiła pożary słomy. W pierwszym miejscu spłonęło jej niewiele, tylko 10 metrów kwadratowych. Z pożarem w godzinę poradzili sobie strażacy z OSP Maciowakrze. W drugim przypadku było groźniej, ponieważ słoma zajmowała powierzchnię 70 metrów kwadratowych, a w akcji gaśniczej brało udział siedem samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz 32 strażaków.

- Pożary słomy są groźne, ponieważ łatwo o podpalenie sąsiednich terenów, lasów, zabudowań czy plonów. Wówczas straty są znacznie dotkliwsze niż spalona słoma – mówi kapitan Andrzej Jędrzejczyk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.
Do pożarów mogło dojść z powodu podpalenia czy bezmyślnego rzucenia niedopałka papierosa. Słoma leżąca w okolicy pól często zapala się także od pracujących obok maszyn. Przykładem może być zeszłoroczny pożar w Pokrzywnicy w gminie Reńska Wieś. Zapłonęła wówczas słoma przewożona na przyczepie. Płomienie przedostały się na pole uprawne i spłonęło około 50 hektarów zboża.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy