Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu
Gazeta Lokalna Kedzierzyn Kozle:Nowy most w Cisku?

Niemal rok temu pisaliśmy o złym stanie mostu na Odrze na drodze powiatowej łączącej Bierawę i Cisek. Zarządzające nim kędzierzyńskie starostwo powiatowe obiecało poprawę, której nie widać. Teraz przemyśliwuje, aby problem „sprzedać” samorządowi wojewódzkiemu.

W ubiegłym roku starostwo zapowiadało rozpoczęcie starań o fundusze na nowy most, który miałby powstać w bliskości obecnego.
- Chcieliśmy się starać o pieniądze z Unii Europejskiej, ale nie ma odpowiedniego programu, w ramach którego moglibyśmy złożyć projekt – tłumaczy Arkadiusz Kryś, kierownik wydziału infrastruktury drogowej starostwa.
Wedle zapewnień kierownika, stalowa konstrukcja mostu ma się całkiem dobrze. Gorzej z drewnianą nawierzchnią, której nie można zastąpić asfaltem, bo jest za ciężki. Nie opłaca się też wzmacniać stalowych elementów, bo za kilka lat i tak należałoby zastąpić całość nowymi.
Rozwiązaniem, nad którym teraz zastanawia się starostwo, jest przekazanie odcinka drogi z mostem samorządowi województwa. Trasa łączy bowiem dwie drogi wojewódzkie, biegnące równolegle przez Cisek i Bierawę. Być może wtedy znalazłyby się fundusze na budowę nowej przeprawy, której koszt szacowany jest na ok. 15 mln. zł.
Więcej w papierowym wydaniu "Nowej Gazety Lokalnej"

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy