Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu
Gazeta Lokalna Kedzierzyn Kozle:Samosąd w Dziergowicach

Dziewięciu mężczyzn pobiło mieszkańca Dziergowic. Sprawcy bronili honoru dziewczyny, która dzień wcześniej w jednym z barów wdała się w kłótnię. Dziergowiczanin trafił do szpitala.

Dzień przed pobiciem dziergowiczanin brał udział w incydencie w jednym z barów. Według zeznań świadków, do lokalu weszła młoda kobieta i zaczęła się sprzeczać z mężczyzną, doszło do szarpaniny. Przyszły pokrzywdzony siłą odciągnął kobietę od mężczyzny, doszło między nimi do ostrej wymiany słów.
- Następnego dnia kobieta znów weszła do baru i wskazała na pokrzywdzonego. Wówczas dziewięciu mężczyzn wywlokło go z lokalu – opowiada starszy sierżant Hubert Adamek z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.
Około 500 metrów od baru mściciele przewrócili dziergowiczanina na ziemię i okładali go m.in. kijami bejsbolowymi. Jak się później okazało, w tej dziewięcioosobowej grupie wszyscy mężczyźni to mieszkańcy Kuźni Raciborskiej. Czterech z nich było nietrzeźwych. Wszystkich sprawców zatrzymali po pościgu wezwani na miejsce policjanci. Pobity mężczyzna trafił do szpitala, ma ogólne obrażenia, skarży się na zawroty głowy.
- Dotychczas wobec ośmiu oskarżonych zastosowano nadzór policyjny, od dziewiątego zażądano poręczenia majątkowego – twierdzi starszy sierżant Hubert Adamek. Na razie nie postawiono im zarzutów, wiele zależy od stanu zdrowia pobitego.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy