Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu
Gazeta Lokalna Kedzierzyn Kozle:Przez łąki, przez pola…

Ponad setka ludzi brała udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym w Cisku. Malownicza trasa wiodła głównie bocznymi i polnymi drogami wokół Cisku i Roszowickiego Lasu.

W wycieczce brały udział zarówno osoby dorosłe, jak i przedszkolaki, pędzące same na małych rowerkach, bądź wspomagane przez rodziców. Wśród uczestników znaleźli się zarówno mieszkańcy Cisku, jak i pobliskich miejscowości – Zakrzowa, Sukowic czy Landzmierza. Szczególnymi gośćmi byli młodzi przedstawiciele Domu Pomocy Społecznej z Kadłuba, z którym ciseckie organizacje współpracują już od lat.
Jak przystało na wyprawę organizowaną m. in. przez miejscowy oddział PTTK szlak został dobrze oznakowany, zaś jego członkowie pilotowali i zabezpieczali grupę kolarzy. Peleton zamykał założyciel oddziału – ks. Paweł Nimptsch.
Na mecie, którą było gospodarstwo agroturystyczne „Kotliny”, odbył się tradycyjny już piknik. Pogoda dopisała, więc starsi i młodsi mieli okazję brać udział w różnych grach i zabawach. W nawiązaniu do Euro 2008 ojcowie rozegrali z synami zacięty mecz piłki nożnej, zaś miejscowi pasjonaci motoryzacji fundowali dzieciakom przejażdżki motorami.
Do zorganizowania imprezy, prócz członków PTTK-u, przyczyniły się ciseckie przedszkole, Towarzystwo Promocji i Rozwoju Wsi Cisek, gospodarstwa agroturystyczne „U Donaty” i „Kotliny”, Urząd Gminy Cisek z radą sołecką oraz firmy Spot Light i Deco Styl.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy