Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Gmina Polska Cerekiew gości trzynastu artystów plastyków z terenu kraju. Będą utrwalać piękno naszego powiatu już po raz drugi, gdyż obecny plener jest kontynuacją ubiegłorocznego.

Wernisaż 22 lipca zakończy artystyczne wydarzenie w którym bierze udział trzynastu malarzy. Z gościnności gminy korzystają: prof. Krystyna Sommer (ASP Warszawa), dr Grzegorz Kalinowski (ASP Łódź, komisarz artystyczny pleneru), Aneta Jaźwińska (Europejska Akademia Sztuki), Marek Madej (Warszawa, komisarz organizacyjny pleneru), Irena Lewandowska (ASP Warszawa), Ludmiła Szymańska (Łódź), Barbara Czerniejewska (Łódź), Jadwiga Janus (ASP Łódź), Adrianna i Tomasz Awdziejczyk (ASP Warszawa), Marek Jeliński (ASP Warszawa), Anna Stankuć (Sopot), Zbigniew Nowicki (ASP Łódź) oraz Anna Rossi (ASP Łódź).
Artyści zamierzają utrwalać pejzaże, zabytkowe obiekty i kościółki z terenu gminy i powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Wcześniej jednak odwiedzili Głubczyce, Jesenik i Krnov. Z gościnną wizytą byli także w stadninie koni „Lewada” w Zakrzowie, oraz w zabytkowym dworku w Komornie.
Każdy z twórców przekaże na własność gminie Polska Cerekiew po jednym płótnie olejnym oraz akwarele. Obrazy dołączą do dzieł z poprzedniego pleneru, które ozdabiają wnętrze budynku urzędu gminy.
Artyści mieszkają w domu kultury w Polskiej Cerekwi, a ich pobyt finansuje urząd gminy i sponsorzy przy współpracy z KPH z Kędzierzyna-Koźla.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy