Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Zawieszenie niejednego samochodu przegrało z drogą prowadzącą z DK 45 do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zakrzowie. Na remont traktu przyjdzie jeszcze poczekać.

- Wstrzymujemy się na razie z realizacją tej inwestycji - mówi wójt gminy Polska Cerekiew Piotr Kanzy.

Zadanie, na którego realizację wygospodarowano z gminnej kasy pół miliona złotych, musi poczekać, aż wyłoniony zostanie wykonawca inwestycji obejmującej budowę boiska wielofunkcyjnego, wiaty rekreacyjnej i urządzeń zewnętrznych do ćwiczeń siłowych przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wroninie.

Pierwszy przetarg na stworzenie kompleksu unieważniono 1 października. Z dwóch ofert korzystniejsza dwukrotnie przewyższała kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zadania. Firma „Bellsport” z Bytomia wyceniła się na niecałe 748 tys. zł, zaś „Invest-Bud” z Reńskiej Wsi zaoferował wykonanie zadania za 550 tys. zł. Na inwestycję - realizowaną z dofinansowaniem ze środków zewnętrznych - przewidziano równe 274 280 zł.

- Nie stać nas na dokładanie z budżetu. Ogłaszamy drugi przetarg - powiedział nam 3 października wójt Kanzy. - Zobaczymy, jakie będą oferty. Wtedy podejmiemy dalsze decyzje.

Decyzję o unieważnieniu pierwszego przetargu argumentuje tym, że dokładając do inwestycji we Wroninie ze środków przeznaczonych na drogę do GOSiR, trzeba by zrezygnować z przebudowy dziurawego traktu.

- Najpierw musimy wykonać te inwestycje, które są dofinansowane ze środków zewnętrznych. Jeśli najkorzystniejsza kwota w drugim przetargu na boisko we Wroninie będzie ponownie wyższa od kosztorysu inwestorskiego, trzeba będzie przesunąć środki - wyjaśnia wójt Kanzy. - Jesteśmy już na takim etapie, że jeśli możemy dołożyć, to tylko z pieniędzy, które mamy zarezerwowane na remont drogi w Zakrzowie.

Umowa o dofinansowanie kompleksu sportowego we Wroninie zawiera zapis, że zadanie musi zostać zrealizowane w 2018 r.

 

drogi_do_gosir_pol_18_01
drogi_do_gosir_pol_18_01
drogi_do_gosir_pol_18_02
drogi_do_gosir_pol_18_02
drogi_do_gosir_pol_18_03
drogi_do_gosir_pol_18_03
drogi_do_gosir_pol_18_04
drogi_do_gosir_pol_18_04
drogi_do_gosir_pol_18_05
drogi_do_gosir_pol_18_05
drogi_do_gosir_pol_18_06
drogi_do_gosir_pol_18_06

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy