Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Remontują, rozbudowują. Pogoda dopisuje drogowcom. W jakich miejscach gminy Bierawa należy się ich spodziewać w niedługim czasie?

Ogłoszono postępowania przetargowe m.in. na realizację zadań związanych z rozbudową systemu kanalizacji sanitarnej. Beneficjentami mają być mieszkańcy Lubieszowa (roboty uzupełniające), a także ul. Stawowej w Dziergowicach, Polnej w Starym Koźlu i Dębowej w Bierawie (rozbudowa systemu).

Owocem podpisanej 12 lipca umowy z wojewodą opolskim na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem skutków powodzi, która wystąpiła na terenie gminy Bierawa w kwietniu 2017 r., będzie remont fragmentów czterech dróg w Lubieszowie.

Całkowity koszt realizacji zadania to niemal 2 mln zł, z czego środki wojewody to przeszło 1,5 mln zł.

Z innych inwestycji: przebudowy doczeka się droga dojazdowa do gruntów rolnych w Dziergowicach. Wartość zadania to 140 tys. zł. Połowę tej kwoty stanowi dofinansowanie ze środków województwa opolskiego (Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych). Przebudowana zostanie droga gminna - ul. Wiejska w Ortowicach oraz odnogi ul. Parkowej w Starej Kuźni i ul. Raciborskiej w Solarni.

Na zdj.: Największe sołectwo gminy skanalizowane. Dziergowice wzbogacą się też o nowy chodnik

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy