Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Po kielichu, bez uprawnień i zgody właściciela samochodu kierował sprawca groźnego wypadku drogowego z 31 lipca, w wyniku którego pasażer osobówki z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Decyzją prokuratora kierujący pojazdem trafił na trzy miesiąca do aresztu.

O wypadku informowaliśmy TUTAJ.

Do zdarzenia doszło 31 lipca około godz. 22 na drodze pomiędzy Polską Cerekwią a Ostrożnicą, na wysokości wsi Połowa.

Na miejsce zadysponowano wszystkie służby. Pojazd trzeba było rozcinać.

Dziś wiemy o sprawie nieco więcej.

Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie sprawcy wypadku dało wynik na poziomie 0,33 mg/l, czyli ok. 0,66 prom.

W poniedziałek 6 sierpnia skontaktowaliśmy się z Eugeniuszem Węgrzykiem z Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu.

- W piątek 3 sierpnia o godz. 20 na wniosek prokuratora sprawca wypadku został przez sąd tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu postawiono dwa zarzuty. Pierwszy w sprawie krótkotrwałego użycia pojazdu mechanicznego bez wiedzy jego właściciela - art. 289. § 1 kk. Drugi w sprawie spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego, w wyniku którego ciężkich obrażeń ciała, zagrażających życiu doznał pasażer samochodu - art. 177 § 2 kk w zw. z art. 178 § 1 kk - poinformował nas prokurator rejonowy Eugeniusz Węgrzyk.

Do południa 6 sierpnia nie udało się nam uzyskać żadnych oficjalnych informacji o pasażerze, który w stanie ciężkim trafił do opolskiego szpitala.

 

Foto: OSP Polska Cerekiew

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy