Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

W ubiegłym roku ministranci z Niemiec gościli u rodzin w gminie Reńska Wieś. Teraz przyszła pora na rewizytę.

Delegacja złożona z 22 ministrantów z Neuenstein i Öhringen, na czele z ks. Klausem Kempterem, przebywała w gminie Reńska Wieś w dniach 24-28 maja 2017 r. Wówczas w projekcie brała udział 40-osobowa grupa, gdyż uczestniczyli w nim też miejscowi ministranci.

Siedemnastoosobowa grupa ministrantów z terenu gminy Reńska Wieś przebywać będzie w partnerskiej gminie w dniach 28 czerwca-2 lipca.

Gospodarze - z ks. Kempterem na czele - przygotowali interesujący program. Wśród atrakcji znajdą się: zwiedzanie muzeum w Wackershofen, spotkanie w Pawilonie Młodzieży, wspinaczka na wieżę, spływ kajakowy, zajęcia na basenie, zwiedzanie Neuenstein, a także spotkanie z burmistrzem. Ministranci zakwaterowani będą u rodzin koleżanek i kolegów z Neuenstein.

Wymiana pomiędzy ministrantami - ta będzie już piątą - stanowi okazję do bliższego poznania się rówieśników z dwóch krajów, zaprezentowania umiejętności podczas spotkań integracyjnych, a także, co niemniej ważne, doskonalenia języka niemieckiego w praktyce.

Realizację projektu umożliwiły środki finansowe, pozyskane przez gminę Reńska Wieś i Neuenstein. Projekt dofinansowała „Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży”.

 

Foto: UG w Reńskiej Wsi

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy