Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

14 stycznia powiat zagra z Jurkiem Owsiakiem. Będzie się działo! Sztab w Polskiej Cerekwi we współpracy z Klubem HDK PCK przy Cukrowni Cerekiew zorganizuje w „Zamkowej” 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, nie zabraknie licytowania nietuzinkowych przedmiotów i zabawy podczas występów artystycznych.

Finał będzie wisienką na torcie. Przed nim pieniądze „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” (taki jest cel 26. edycji WOŚP), będą zbierać wolontariusze z Polskiej Cerekwi oraz szkół w Gościęcinie i Cisku. Zabawa w „Zamkowej” wystartuje o godz. 17.00.

- Już dziś serdecznie zapraszamy na występy, jakich jeszcze nie było. Co roku mamy tych, którym się u nas bardzo podoba z uwagi na niezwykłą atmosferę, jaką tworzą uczestnicy finału oraz tych, którzy zaprezentują się u nas po raz pierwszy. Tak też będzie i tym razem - zapowiada Bronisław Piróg, który każdego roku prowadzi imprezę.

Jako pierwszy wystąpi zespół „Dzielnica Band”, stworzony na potrzeby akcji. W przerwach między występami licytowane będą finałowe przedmioty.

Wśród licytowanych przedmiotów znajdą się m.in.: nowe okno o wymiarach 0,5 x 0,5 m, ufundowane przez firmę Eko Okna z Kornic, 20 wejściówek na basen w GOSiR-ze w Zakrzowie i voucher na kwotę 200 zł do wykorzystania w znajdującej się w nim restauracji, które ufundował zakrzowski ośrodek i gmina Polska Cerekiew. 

Podobnie, jak w poprzednich latach, zaprezentują się zespoły wokalno-taneczne z Reńskiej Wsi, opolska grupa rockowa „Yonatan” i Ola Pelka z Raciborza.

Widowisko łączące elementy tańca, muzyki i akrobatyki zapowiedziała znana już w Polskiej Cerekwi grupa „Capoeira Racibórz”.

Tradycyjnie o godz. 20.00 miejscowi strażacy rozpalą „światełko do nieba”. Potem na scenie zaprezentuje się kolejny debiutant - zespół „Kwadra” z Kędzierzyna-Koźla.

***

W naszym powiecie zagrają też sztaby WOŚP zlokalizowane w Dziergowicach i Pawłowiczkach.

Na zdjęciu: Bronisław Piróg podczas 25. finału WOŚP

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek

Biorą udział w konwersacji