Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

W Publicznym Przedszkolu w Reńskiej Wsi odbyły się warsztaty dla trzech grup przedszkolaków, realizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu w ramach projektu „Wykopki talentów”.

Cykl kreatywnych działań kulturalnych, w którym znalazły się również warsztaty dla przedszkolaków z Reńskiej Wsi, dofinansowano z projektu Edukacja Kulturowa Opolszczyzny EDUKO 2016-2018.

Pod okiem Anny Gabrysz, aktorki lalkarki, maluchy uczyły się tworzyć fantazyjne postacie z papieru, a następnie ożywiać je, tak by okazywały radości czy smutek.

Rola pacynki jest niedoceniana w dzisiejszych zabieganych czasach, w których tradycyjne formy zabawy wypierane są przez elektronikę. Pobudzanie wyobraźni dziecka przez najprostsze zabawy niesie więcej pożytku niż kontakt z cyfrowymi substytutami. Dzięki prostym działaniom – jak choćby budowanie własnych zabawek z rodzicami – wzbogacają się relacje dziecko-dorosły. Wzmacnia się również zainteresowanie młodych poznawaniem świata, a w dalszej perspektywie chęć do nauki.

 

Na zdj.: Maluchy z prowadzącą warsztaty Anną Gabrysz

Foto: Publiczne Przedszkole w Reńskiej Wsi

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy