Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Od kilku lat w świetlicy wiejskiej w Lubieszowie organizowany jest stół wigilijny dla wszystkich mieszkańców oraz warsztaty manualne zdobienia stołu wigilijnego. Wprowadzając nowe techniki plastyczne, dzieci i dorośli wykonują ozdoby świąteczne.

– W tym roku prawdziwym wyzwaniem była praca w drewnie – zdradza Bernadeta Poplucz, sołtys Lubieszowa.

Stół wigilijny to kolejne działanie rady sołeckiej i zarządu mniejszości niemieckiej, pomagające pielęgnować tradycje i przekazywać je najmłodszemu pokoleniu.

Spotkanie udało się zrealizować dzięki środkom Konsolidierung VdG, koła DFK w Lubieszowie, rady sołeckiej, a także zaangażowaniu wielu osób. Pieniądze pozyskane z projektu „Ożywianie domów spotkań”

pozwoliły kolejny raz nie tylko przygotować dania wigilijne, ale i stworzyć wyjątkowe ozdoby świąteczne przez wszystkie zainteresowane osoby. – Od kilku lat projekt ten cieszy się ogromnym powodzeniem. Radość dzieci i zadowolenie dorosłych to osiągnięcie, które nas cieszy i daje wiarę w to, że podejmujemy słuszne działania – podkreśla pani sołtys. Dodaje, że satysfakcja z wykonanych zadań rekompensuje zmęczenie po ciężkiej pracy, jaką wspólnie wykonano. – Serdecznie dziękuję za wspaniały czas, za realizację kolejnego projektu, za wspólne działania – mówi Bernadeta Poplucz, życząc mieszkańcom swojego sołectwa i całej gminy Bierawa zdrowych i wesołych świąt.

 

Foto: archiwum wsi Lubieszów

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy