Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

W nawiązaniu do informacji, zgodnie z którą Związek Międzygminny „Czysty Region” umożliwił w okresie od 1 grudnia do 31 marca umieszczanie czystego popiołu w brązowym (BIO) pojemniku, o kwestię oklejania pojemników w gminie Reńska Wieś zapytał jeden z naszych Czytelników. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z odbiorcą odpadów.

Użytkownik naszego portalu - o nicku "ciekawskiWiesniak" - zasugerował, by poza samą informacją o wypracowaniu przez "Czysty Region" rozwiązania problemu, dotyczącego nadmiaru popiołu z palenisk - o czym pisaliśmy TUTAJ - odbiorca poinformował też, kiedy zostaną oznakowane nowymi naklejkami kosze w gminie reńska Wieś. - Miało to nastąpić 12 grudnia. Do dziś takowych naklejek nie ma, a kosze stoją przy drogach - pisze "ciekawskiWiesniak".

Oficjalny komunikat "Czystego Regionu", zamieszczony na portalu związku: "Uwaga mieszkańcy gminy Reńska Wieś! Na terenie gminy trwa oklejanie pojemników. Firma Usługi Komunalne będzie na bieżąco informowała o terminach oklejania, które mogą się odbyć przy kolejnym odbiorze odpadów komunalnych. Za utrudnienia przepraszamy."

- Oklejaniem pojemników zajmują się Usługi Komunalne. Sprawę utrudniają warunki atmosferyczne i lokalne. Pojemniki będą systematycznie oklejane. Mieszkańcy mogą z nich normalnie korzystać. To znaczy, że w okresie świąteczno-noworocznym nie muszą ich wystawiać przed posesje - informuje Anna Piróg z "Czystego Regionu".

Akcja znakowania pojemników na odpady prowadzona jest w związku z koniecznością dostosowania ich do wymogów Rozporządzenia Ministra Środowiska z 29 grudnia 2016 r., z którą można się zapoznać, pobierając ten plik

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy