Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Problem pozbywania się nadmiaru popiołu z palenisk jest szczególnie widoczny w gminach wiejskich naszego powiatu. Pytanie, czy będzie go można wrzucać do brązowego pojemnika, nieraz padało podczas sesji rad gmin. Pojawiła się dobra wiadomość.

Jeszcze przed sezonem grzewczym mówiło się, że najprawdopodobniej od grudnia nadmiar popiołu z paleniska będzie można wrzucać do brązowego kubła na bioodpady. Czekano jednak na oficjalne potwierdzenie ze strony odbiorcy odpadów.

Związek Międzygminny „Czysty Region” poszedł na rękę mieszkańcom i umożliwił w okresie od 1 grudnia do 31 marca umieszczanie czystego popiołu w brązowym (BIO) pojemniku. Warunkiem jest wystawienie kosza w terminie odbioru odpadów zmieszanych.

- Oznacza to, że popiół dalej jest odpadem zmieszanym, ale ci, którzy w okresie zimowym nie mieszczą się w czarnym pojemniku, mają teraz możliwość składowania nadmiaru popiołu w pojemniku brązowym - wyjaśnia Anna Piróg z „Czystego Regionu”. - Trzeba tylko pamiętać, żeby do brązowego pojemnika wrzucić czysty, wystudzony popiół, bez odpadów zmieszanych i wystawić go w terminie odbioru pojemnika czarnego - podkreśla.

Bioodpady będą odbierane z brązowego pojemnika w okresie od 1 kwietnia do 30 listopada 2018 r. zgodnie z terminami w harmonogramie wywozu odpadów.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek

Biorą udział w konwersacji

  • Gość - ciekawskiWieśniak

    to jeszcze mogliby poinformować ludzi kiedy okleją kosze nowymi naklejkami w gm. R-wieś bo miało to nastąpić 12.12.2017 a do dziś takowych naklejek nie ma... a kosze stoją przy drogach