Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Wszystko rozegrało się poniedziałkowej nocy w okolicach Goszyc (gm. Bierawa). Z lasu, gdzie znajduje się kaplica św. Magdaleny, zwana przez miejscowych Magdalenką, 18 grudnia ok. godz. 20.30 zaczęły się nieść serie niczym z karabinka automatycznego. 

Seriom wystrzałów towarzyszyły odgłosy, jakie mogą wydawać granaty hukowe. Wyglądało to na ćwiczenia wojskowe z użyciem tzw. "ślepaków".

Zaniepokojeni mieszkańcy Goszyc mieli się skontaktować w tej sprawie z policją. Ta jednak, o czym informuje jeden z mieszkańców Goszyc, nic nie wiedziała o akcji. Na miejsce miano skierować dwa radiowozy, których funkcjonariusze potwierdzili, że to ćwiczenia wojskowe.

Prawdopodobnie ćwiczyli się żołnierze z 6. Brygady Powietrznodesantowej w Gliwicach. Mógł o tym świadczyć leżący na ziemi spadochron, o którym informuje jeden z mieszkańców, który dotarł na miejsce i uwiecznił na zdjęciu żołnierzy po akcji.

Ćwiczenia miały trwać około godziny. Nad ranem zaś podobno żołnierze zbierali łuski po wystrzelonych "ślepakach".

Zdaniem niektórych odgłosy wystrzałów słyszane były nawet w odległej o kilka kilometrów Solarni.

Niemal w całości przedstawioną przez mieszkańców wersję zdarzeń potwierdza w komunikacie policja. Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu sierż. Dorota Bagrowska: - Dnia 18 grudnia około godziny 21 zgłoszona została interwencja, że w okolicach miejscowości Goszyce, Kotlarnia słychać odgłosy strzałów z broni oraz wybuchy. Na miejsce udał się patrol. Policjanci ustalili, że odbyły się tam ćwiczenia żołnierzy 6. Batalionu Powietrznodesantowego w Gliwicach. Ćwiczenia te były legalne.

 

Foto i wideo: goszyce.pl

Wideo z końcowych minut ćwiczeń, nagrane w Goszycach

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy