Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Przymiarki do otwarcia sklepu spożywczego w Brzeźcach trwały od dłuższego czasu. Jak zapowiadano, tak zrobiono. W pomieszczeniach budynku przy ul. Gliwickiej 41 w Brzeźcach 14 grudnia rozpoczął działalność „Lewiatan”.

Powstanie sklepu w Brzeźcach przekładano z różnych powodów. Jednym z nich jest fakt, że budynek, w którym działa już sklep, znajduje się w strefie konserwatorskiej.

Prace remontowe jednego z pomieszczeń z zapleczem, całość o powierzchni około 100 metrów kwadratowych, trwały od sierpnia do grudnia, łącznie z zatowarowaniem i umeblowaniem.

Zamierzeniem kierownictwa jest, by przyległy do sali sprzedażowej magazyn w przyszłym roku rozszerzyć.

Jest to kolejny w gminie Bierawa sklep zarządzany przez Handlowo-Produkcyjną Spółdzielnię w Bierawie, prowadzony na zasadach franczyzy pod szyldem „Lewiatan”. – Zaufany podmiot, co rokuje dobrze na przyszłość – mówił w jednej z naszych rozmów wójt gminy Bierawa Krzysztof Ficoń. Przygotowanie wnętrza pod lokal użytkowy kosztowało budżet jego gminy ok. 100 tys. zł.

Pierwsze zakupy można było zrobić 14 grudnia. Tego dnia na klientów czekała degustacja produktów i inne atrakcje.

O tym, że Handlowo-Produkcyjna Spółdzielnia w Bierawie prowadzi w sumie siedem sklepów, w tym – wraz z placówką w Brzeźcach – sześć sklepów pod szyldem „Lewiatana”, mówi jej prezes, Elżbieta Piszczek. – Z inicjatywą otwarcia sklepu w Brzeźcach wyszedł wójt Krzysztof Ficoń. Od dłuższego czasu mieszkańcy zabiegali u niego, by i w Brzeźcach móc robić zakupy – mówi prezes Piszczek. Dodaje, że społeczeństwo na wsiach się starzeje i nie każdy jest w stanie wyjeżdżać na zakupy do miasta.

Personel sklepu w Brzeźcach składa się z trzech osób. Kierowniczką placówki jest Joanna Jelonek. Pani Joanna jest świetnie znana społeczności lokalnej, gdyż sprawuje funkcję prezesa miejscowej jednostki OSP.

Zakupy w Brzeźcach można robić od poniedziałku do soboty w godzinach 6.30-18.30. W niedziele, jak na razie, sklep będzie nieczynny.

Szeroki asortyment, w tym marka własna – dobre produkty w dobrej cenie. – Teraz największe zadanie przed mieszkańcami Brzeziec. Poczujmy, że to nasz sklep – podkreśla wójt gminy Bierawa Krzysztof Ficoń.

Na zdj. głównym: Sympatyczny personel sklepu w Brzeźcach z Elżbietą Piszczek, prezes Handlowo-Produkcyjnej Spółdzielni w Bierawie (po prawej), i kierowniczką placówki w Brzeźcach Joanną Jelonek (po lewej)

sklep_brzezce_otwarcie_bie_17_001
sklep_brzezce_otwarcie_bie_17_001
sklep_brzezce_otwarcie_bie_17_002
sklep_brzezce_otwarcie_bie_17_002
sklep_brzezce_otwarcie_bie_17_003
sklep_brzezce_otwarcie_bie_17_003
sklep_brzezce_otwarcie_bie_17_004
sklep_brzezce_otwarcie_bie_17_004
sklep_brzezce_otwarcie_bie_17_005
sklep_brzezce_otwarcie_bie_17_005
sklep_brzezce_otwarcie_bie_17_006
sklep_brzezce_otwarcie_bie_17_006
sklep_brzezce_otwarcie_bie_17_007
sklep_brzezce_otwarcie_bie_17_007

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy