Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Tydzień temu informowaliśmy, że Aleksandra Czerner z Reńskiej Wsi i Marcin Karpiński z Bzinicy koło Dobrodzienia zostali wicemistrzami Otwartych Mistrzostw Ziemi Śląskiej III Oleskiego Festiwalu Tańca. W miniony weekend para znów tryumfowała, zdobywając najwyższą klasę taneczną - S (2. miejsce na 31 par ) w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego.

O sukcesie w Oleśnie pisaliśmy TUTAJ.

Aleksandra Czerner (17 l.) i Marcin Karpiński (21 l.) są parą taneczną startującą na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych pod skrzydłami Uczniowskiego Klubu Sportowego "Catia" z Kędzierzyna-Koźla.

W organizowanym w Krakowie w dniach 8-9 grudnia Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego zmierzyli się z 31 parami z całej Polski. 

Puchar Wieczystego to święto tańca w Polsce. Nasza para zdobywając w nim 2. miejsce, zapewniła sobie awans do najwyższej klasy tanecznej na świecie, czyli klasy S.

- Musieliśmy przejść kwalifikacje, czyli 1/8 finału, ćwierćfinał, półfinał i finał. Cudowne przeżycie, dużo emocji, ogrom włożonej pracy, ale było warto - relacjonuje na gorąco Aleksandra Czerner. - Dziękujemy za wsparcie, doping oraz ciepłe i miłe słowa. W szczególności chcemy podziękować naszej trenerce Katarzynie Kozłowskiej za poświęcony czas, pracę i przekazane wiadomości - dodaje mieszkanka Reńskiej Wsi. I zapowiada, że kolejne sukcesy przed nią i jej partnerem.

Foto: archiwum

 

klasas_001
klasas_001
klasas_002
klasas_002

 

 

 

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy