Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Centrum Nauki i Eksperymentu „Zaczarowany Świat” w Opolu przemierzyli wzdłuż i wszerz. Cztery pracownie eksperymentalne wchodzące w skład niezwykłego miejsca w ramach realizacji projektu „Odkrywcy Tajników Matematyki” zwiedzili uczniowie klas IV-VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pokrzywnicy.

Rozwijać kreatywne myślenie, pobudzać wyobraźnię uczniów, ukierunkowywać na dociekanie, analizowanie i eksperymentowanie, a – co najważniejsze – zachęcać do poznawania otaczającego nas świata. Takie cele przyświecały zajęciom edukacyjnym, przeprowadzonym w Opolu, podzielonym na cztery 45-minutowe części, podczas których eksplorowano pracownie eksperymentalne wyposażone w interesujące i nowoczesne pomoce naukowe.
W pierwszej sali, nazwanej Gardenium, młodzi wzięli udział w warsztatach z tworzenia papieru z recyklingu, obliczali wiek drzew i przeprowadzili podstawowe obserwacje mikroskopowe.
Logicznego myślenia wymagały zajęcia w kolejnej sali – Mathemetrum. Obserwowano powstawanie brył obrotowych, porównywano objętości sześcianu i ostrosłupa, rozwiązywano łamigłówki.
Po tym, jak w Roboticum, czyli trzeciej sali, uczniowie zbudowali i zaprogramowali miniroboty utworzone z klocków Lego WeDo, udano się do Humanicum. Tam uczestniczono w ćwiczeniach praktycznych związanych z poznawaniem zmysłów człowieka. – Specjalistyczne gogle pozwoliły młodym doświadczyć, jak zachowuje się i co czuje człowiek pod wpływem alkoholu – wskazuje uwagę na dodatkowy, profilaktyczny aspekt zajęć Maria Kowalska, nauczycielka matematyki w ZSP w Pokrzywnicy. – Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy i zgodnie stwierdzili, że tego dnia bardzo wiele się nauczyli, nie odczuwając zmęczenia, jakie towarzyszy im po zakończeniu lekcji w szkole. Potwierdza to zasadę, że najlepiej uczyć przez doświadczenie i zabawę.

Foto: ZSP w Pokrzywnicy

 

eksperymenty_001
eksperymenty_001
eksperymenty_002
eksperymenty_002
eksperymenty_003
eksperymenty_003
eksperymenty_004
eksperymenty_004
eksperymenty_005
eksperymenty_005
eksperymenty_006
eksperymenty_006
eksperymenty_007
eksperymenty_007
eksperymenty_008
eksperymenty_008
eksperymenty_009
eksperymenty_009

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy