Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Pożar sadzy w kominie to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia domowników. Głośne dudnienie słyszalne z komina i języki ognia czy iskier u wylotu przewodu kominowego to znak, że należy wezwać strażaków.

W Ostrożnicy (gm. Pawłowiczki) do walki z zagrożeniem zadysponowano strażaków kilkanaście minut po północy 6 grudnia. Zapaliła się sadza w kominie jednego z domów przy ul. Przedborowskiej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania strażacy zaczęli wygaszać palenisko poprzez ostrożne wybranie materiału palnego i szczelne zamknięcie pieca. Sitem kominowym - podstawowym sprzętem przy pożarach kominów - zabezpieczono wylot komina.

Pamiętajmy, że w oczekiwaniu na straż pożarną na własną rękę można jedynie wygasić kocioł zamykając go szczelnie i sprawdzać, czy meble i podłogi przylegające do komina nie zaczynają się tlić.

Strażacy apelują o stałe obserwowanie przewodu kominowego na całej długości. Niepokoić powinny wszelkie pęknięcia, którymi może wydostać się dym lub płomień.

Za: strazacki.pl

Zdjęcie poglądowe

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy