Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakrzowie wyróżniony Certyfikatem Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Certyfikaty przyznawane są co roku, od dziewięciu lat, najlepszym produktom turystycznym regionu przez specjalną kapitułę, według jasno określonych w regulaminie kryteriów.

Obiekt, wydarzenie cykliczne, szlak, impreza turystyczna, obszar – w takich kategoriach przyznawane są certyfikaty.

Wręczenie nagród za rok 2017 odbyło się w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, które jest laureatem poprzedniej edycji konkursu.

Tegorocznymi laureatami konkursu są Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakrzowie-Ośrodek Szkolenia Olimpijskiego, Moszna Zamek, Książęcy Niemodlin – obiekt historyczny wybudowany przez księcia Bolesława I w 1313 roku, a także Festiwal Filmowy Opolskie Lamy.

– To dla nas olbrzymie wyróżnienie i zaskoczenie – mówi Tomasz Kandziora, kierownik GOSiR. – To również wielka motywacja, by ośrodek funkcjonował jeszcze lepiej i przyciągał jeszcze więcej klientów – dodaje.

Nagroda to nie tylko prestiż, ale również promocja dla laureatów. Zwycięzcy będą intensywnie promowani przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną, na przykład w czasie imprez targowych czy study tourów. Zwycięzcy mogą się również posługiwać tytułem i znakiem graficznym certyfikatu do własnych celów promocyjnych.

– To wielkie wyróżnienie dla GOSiR-u, ale też dla naszej gminy, która jest właścicielem ośrodka – mówi Piotr Kanzy, wójt gminy Polska Cerekiew. – To pokazuje, że idziemy we właściwym kierunku i ośrodek ma potencjał nie tylko w sportach konnych, ale także w obsłudze turystów i ogólnie pojętej rekreacji – dodaje.

Wiele ciekawego działo się w GOSiR-ze w minionym tygodniu. W dniach 16-19 listopada odbyły się duże ogólnopolskie zawody jeździeckie, do których zgłoszono 110 koni. Ośrodek gościł Konferencję Odrzańską, organizowaną 17 listopada przez starostę i marszałka województwa, na której pojawił się m.in. były premier i przewodniczący europarlamentu Jerzy Buzek. W niedzielę 19 listopada do Zakrzowa zjechali miłośnicy czworonogów, by uczestniczyć w kolejnej w tym roku Krajowej Wystawie Psów Rasowych, organizowanej przez raciborski oddział Związku Kynologicznego w Polsce.

 

Na zdj. 30 października, jeszcze przed Konferencją Odrzańską, odbyła się w GOSiR-ze sesja wyjazdowa Sejmiku Województwa Opolskiego. Radni mieli okazję zwiedzić kompleks.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy