Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

W trakcie uroczystej konferencji zorganizowanej w pałacu w Łosiowie podsumowano Konkurs Agro-Eko-Turystyczny „Zielone Lato 2017” i nagrodzono laureatów. Znalazły się wśród nich dwa podmioty z naszego powiatu.

Konkurs, skierowany do osób zajmujących się agroturystyką, hotelarstwem i gastronomią na terenach wiejskich naszego województwa, ma na celu promowanie najlepszych obiektów turystyki wiejskiej.

W dwóch kategoriach rywalizowało trzynaście gospodarstw agroturystycznych i dwa obiekty hotelarsko-gastronomiczne. I to w silnie obsadzonej stawce – w niej konkurowano o miano najlepszego gospodarstwa rolnego w regionie, w którym dodatkowym źródłem dochodu są usługi agroturystyczne – na podium uplasowały się podmioty z Przewozu w gminie Cisek i Mechnicy w gminie Reńska Wieś.

Gospodarstwo agroturystyczne „Ranczo w Dolinie Odry” prowadzone przez Krystynę i Franciszka Henzlów z Przewozu zdobyło III miejsce w podkategorii „Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne”. Prowadzona w Mechnicy agroturystyka „U Willima” zajęła II miejsce w podkategorii „Najlepsze pokoje agroturystyczne”.

Nabory gospodarstw i obiektów do konkursu przeprowadzili pracownicy Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego. Komisja konkursowa powołana przez Jarosława Nosala, dyrektora OODR w Łosiowie, od 5 września odwiedzała i oceniała zgłoszone do konkursu gospodarstwa i obiekty.

Do wszystkich uczestników konkursu powędrowały dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Zarząd Województwa Opolskiego, OODR w Łosiowie, Opolski Urząd Wojewódzki, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Oddział w Opolu, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa - Oddział Terenowy w Opolu, Krajową Izbę Doradców Podatkowych - Oddział w Opolu. Dodatkowo wszystkie podmioty zostały wyróżnione i uhonorowane przez włodarzy, na których terenie leżą.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy