Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci wychowanków Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy. Maluchy wraz ze swoimi nauczycielkami wyjechały autokarem na wycieczkę do Izby Przyrodniczo-Leśnej w Starej Kuźni.

Pogoda dopisała i dzieci mogły przebywać na łonie natury. Głównym celem było jednak rozbudzenie w maluchach zainteresowania pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego, a także budowanie więzi emocjonalnej z przyrodą.

– Na miejscu przedszkolaków przywitał pracownik Nadleśnictwa Kędzierzyn pan Przemysław Ozga – relacjonuje Agnieszka Flegel, nauczyciel wychowania przedszkolnego. – Na początku dzieci zwiedziły wystawę roślin i zwierząt, gdzie poznały wiele ciekawych informacji na temat leśnej przyrody. Następnie obejrzały dwie bajki edukacyjne, które przypomniały im, jak należy się zachowywać w lesie, oraz zaprezentowały pracę leśniczego. Największą atrakcją była przechadzka po lesie. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami. Obserwowały przybraną w jesienną szatę przyrodę, słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały „skarby”. Były to kolorowe liście, szyszki oraz suche igły drzew iglastych. W czasie wycieczki widziały również paśnik, do którego w zimie pracownicy nadleśnictwa przywożą karmę dla zwierząt.

Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością zasad ochrony przyrody, doskonale wiedziały, że należy ją chronić i że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować. – Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Kędzierzyn za pomoc w organizacji tak interesującej wycieczki – podkreśla Agnieszka Flegel.

Foto: ZSP w Pokrzywnicy

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy