Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Wydawałoby się, że akty niszczenia wspólnego mienia dotykają tylko dużych miast. Nic bardziej mylnego. Problem coraz częściej występuje w sołectwach.

Niedawno odebrano nowo wybudowane boisko ze sztuczną nawierzchnią w Starym Koźlu. Obiekt wchodzi w skład sieci bezobsługowych boisk, które do 2018 r. urzędnicy z gminy Bierawa planują wybudować przy wszystkich szkołach.

- W przyszłym roku kolej na Starą Kuźnię. Złożyliśmy w tej sprawie wniosek do Euro-Country, który, mam nadzieję, zyska poparcie. Z racji lokalizacji będzie nieco mniejsze niż boisko w Starym Koźlu, podobne wielkościowo do istniejącego już w Solarni. Musieliśmy dostosować projekty do możliwości miejsc. W Starej Kuźni, tak jak w Solarni, będzie działało boisko wielofunkcyjne. Typowo piłkarski obiekt funkcjonuje w Starym Koźlu - mówi wójt gminy Bierawa, Krzysztof Ficoń.

Wskazuje uwagę na problem, który dotknął i jego gminę. Wandalizm powoli staje się plagą. - Minęło niewiele czasu od oddania do użytku boiska w Starym Koźlu, a już znalazły się osoby, które podpalały łapacze. Ciężko o tym mówić, ale nie przypuszczam, żeby ktoś spoza gminy specjalnie przyjechał, by w Starym Koźlu podpalać łapacze, czy w Solarni próbować je zerwać - mówi włodarz. W jego opinii brak szacunku dla wspólnego dobra to coraz częściej występujący problem i w małych społecznościach. - Ktoś niszczy coś, co wszyscy - nierzadko pracą społeczną - budujemy. Apelujemy o rozsądek i zgłaszanie takich spraw. Mamy sieć bezobsługowych boisk. Wspólnie musimy zadbać, aby istniały jak najdłużej - podkreśla wójt Ficoń.

Foto: pixabay.com

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy