Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Mijają dokładnie dwa miesiące od powstania w centrum Polskiej Cerekwi punktu dzielnicowych i bezpłatnych porad prawnych. W każdy poniedziałek i czwartek w godzinach 15:00-17:00 urzęduje w nim dzielnicowy, a w każdy czwartek w godzinach 12:00-15:00 zainteresowanych przyjmuje adwokat. Nie wykluczone, że mundurowi patrolujący gminę Polska Cerekiew przeniosą się do niej na stałe.

- Jest chęć ze strony dzielnicowych obsługujących naszą gminę do odłączenia się od Rewiru Dzielnicowych w Pawłowiczkach, w którym poza funkcjonariuszami patrolującymi naszą gminę urzędują dzielnicowi obsługujący gminę Cisek - wyjawia wójt gminy Polska Cerekiew Piotr Kanzy.

Utworzenie w Polskiej Cerekwi na stałe komisariatu sprawiłoby, że nie dwa razy w tygodniu, a codziennie dzielnicowi byliby na miejscu. - Będę o to zabiegał. To tym bardziej atrakcyjna propozycja dla policji, bo koszty związane z utrzymywaniem punktu w Polskiej Cerekwi ponosi samorząd - mówi wójt Kanzy. - Wszystko zależy od komendanta powiatowego policji. Zadanie wymagałoby zapewne pewnych organizacyjnych zmian w kozielskiej komendzie czy uzyskania zgody ministra.

 

Cały wywiad z wójtem Piotrem Kanzym w 37. nr. "Nowej Gazety Lokalnej" z dnia 10 października.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy