Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Szkoła nie musi się kojarzyć tylko z lekcjami. Dla przykładu - zachęcać do zgłębiania lektury można podczas akcji czytelniczych łączących pokolenia. Tak jak w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Większycach. Nie samymi książkami jednak uczeń żyje.

Spotkanie promujące czytelnictwo pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia” zorganizowano 28 września w sali DFK. Wspólnie czytać, dobrze się bawić i integrować pokolenia – taki cel przyświecał organizatorowi.

Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas IV-VII i ich rodzice. W miłej atmosferze spędzono czas, czytając wybrane przez siebie fragmenty ulubionych książek.

Rodzice wzięli na tapet książki z dzieciństwa, a uczniowie współczesne powieści. Śmiechu było co nie miara, gdyż wystąpiła również nauczycielka Ewa Bonawenturska, recytując fragmenty humorystycznej bajki pt. „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy.

– Można powiedzieć, że inicjatywa zorganizowania wspólnego czytania była bardzo udana i mam nadzieję , że w przyszłym roku takie spotkanie czytelnicze również się odbędzie przy jeszcze większej frekwencji. Spotkanie upłynęło w miłej i ciepłej atmosferze. Uczestnicy przekonali się, że ze wspólnego czytania można czerpać wiele radości – mówi Aleksandra Wrazidło, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Większycach.

Podczas gdy 28 września stał znakiem lektury, kolejny dzień należał do małych przedstawicieli brzydszej płci. Publiczne Przedszkole przy ZSP w Większycach świętowało Dzień Chłopaka. Z tej okazji postanowiono zorganizować nietypową atrakcję – niespodziankę dla dzieci przedszkolnych. Zaproszono państwa König z „König Western Ranch” z Nowego Dworu. Goście, którzy przyjechali do placówki z koniem i kucykiem, przeprowadzili prelekcję na temat tych zwierząt, w której mówili maluchom m.in. o tym, jak dbać o konie i czym je żywić. Punktem kulminacyjnym była przejażdżka konna, która wzbudziła wśród przedszkolaków spore emocje.

– Serdecznie dziękuję państwu König za przybycie do nas, zorganizowanie czasu dzieciom i miło spędzony czas – mówi dyrektor Aleksandra Wrazidło.

Foto: ZSP w Większycach

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy