Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Powożenie to jedna z najstarszych konkurencji jeździeckich, w której trzeba zaliczyć przejazd, uzyskując jak najmniejszą liczbę punktów karnych. Pierwsze skrzypce grają powożący i koń. Pomaga im kompan zwany luzakiem, pełniący rolę pilota rajdowego.

Podczas imprezy, którą zaplanowano na 12-13 sierpnia w Większycach, można się poczuć jak na planie filmowym i to nie tylko za sprawą podziwiania zmagań powożących - rywalizujących w konkursie ujeżdżenia, zręczności, a także maratonie. Nie brakuje też dyscyplin jeździeckich w stylu westernowym.

Miejscem dwudniowych zmagań jest König-Western Ranch (Większyce, ul. Nowy Dwór 6).

Pierwszego dnia zaplanowano Towarzyskie Zawody w Powożeniu w ramach cyklu Zawodów o Puchar Prezesa Śląsko-Opolskiego Związku Hodowców Koni w Katowicach.

Niedzielne zmagania przeprowadzone zostaną pod nazwą: Podwórkowe Zawody Western „Ride and Slide over Golden Mountain” i rozpoczną się o godz. 9. Około godz. 13 wystąpi z pokazem Opolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza. Ponownie będzie można podziwiać psy obronne w akcji. Wśród dyscyplin jeździeckich w stylu western - wyścig dookoła beczek czy Ranch Trail. Rozdanie nagród zaplanowano na godz. 19.30.

Organizatorami dwudniowej imprezy są Lothar König-Western Ranch, Śląsko-Opolski Związek Hodowców Koni, Opolskie Stowarzyszenie „Człowiek i Koń” oraz „Ride and Slide over Golden Mountain”.

 

Szczegóły na plakacie

konie_plakat
konie_plakat

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy