Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Mimo że pogoda ostatnio nie rozpieszczała drogowców, prace idą pełną parą. Przebudowa fragmentu drogi wojewódzkiej nr 408, biegnącego przez Stare Koźle, według hurraoptymistycznych założeń może się zakończyć już w lipcu.

- Mówi się nieoficjalnie, że remontowany fragment drogi zostanie oddany do użytku z początkiem lipca - zdradza wójt gminy Bierawa Krzysztof Ficoń. Zdaniem włodarza to bardzo optymistyczna wersja i raczej nierealna. - Gros robót może być ukończonych w tym terminie. Sygnały biegnące od inżyniera budowy o zakończeniu prac są jednak trochę inne. Bardziej realnym terminem wydaje się połowa wakacji - dodaje rozmówca.

To, że prace zakończą się już w nadchodzące wakacje, jest i tak dobrą informacją. Oficjalnym terminem oddania fragmentu strategicznej drogi do użytku jest grudzień br. Nim jeszcze wystartowały roboty, mówiło się, że drogowcy zejdą z placu budowy z końcem wakacji.

Przebudowa fragmentu drogi wojewódzkiej nr 408 ruszyła minionej jesieni. Plac budowy przekazano wykonawcy pod koniec września ubiegłego roku. Ruch opisywanym odcinkiem wstrzymano 30 marca br., wyznaczając objazd.

Inwestycja to zaledwie jeden z etapów kompleksowej przebudowy strategicznej drogi od lat znajdującej się w opłakanym stanie. Ten etap obejmuje remont ponad dwukilometrowego odcinka relacji Brzeźce-Stare Koźle.

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy