Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Z pasją działają z młodzieżą w lokalnych środowiskach. Dzięki projektowi realizowanemu w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego pn. „Aktywność i edukacja – obozy dla młodzieży pod namiotami wraz ze szkoleniem opiekunów” uzyskali nowe umiejętności i uprawnienia. Dla 30 osób, dla których przez cały miniony tydzień remiza w Miejscu Odrzańskim była niemal drugim domem, to z pewnością nie był zmarnowany czas.

"Plan urządzana lasu na lata 2021-2030" był tematem spotkania, które 17 kwietnia Nadleśnictwo Kędzierzyn, zorganizowało w Hotelu Hugo w Sławięcicach.

O przeprowadzce „Lewady”, dalszych losach pałacyku w Zakrzowie, dziurawych drogach i o tym, dlaczego nie warto iść śladem starszych kolegów po fachu w rozmowie z wójtem gminy Polska Cerekiew Piotrem Kanzym.

Najpiękniejsza posesja w sołectwie Polska Cerekiew jest w... Dowiemy się tego dopiero 27 maja. Zgłoszenia do konkursu "Najpiękniejsza posesja w Sołectwie Polska Cerekiew w roku 2018" przyjmowane są do 18 maja.

O pile do odcinania kończyn, bez której lekarze wojskowi nie mogli się obejść, o aparacie szpiegowskim, zastąpionym przez telefon komórkowy, i o tkaninach, które świetnie zachowały się w skandynawskich bagnach. Trzy różne osobowości - jedna pasja. Historyk, dziennikarz i archeolog opowiadali młodym o przeszłości. Każdy na swój sposób. Wyjątkowy, tak jak niecodzienne było wydarzenie zorganizowane w jednej z placówek oświatowych w gminie Reńska Wieś.