Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

W dzisiejszych czasach dosyć ciężko jest odciągnąć dzieci od gier i komputerów. Ale to tylko moja teoria. Tak naprawdę znaczącą rolę odgrywają tutaj rodzice. To od nich w dużej mierze zależy, czy dzieci rozpoczną przygodę z jakąkolwiek aktywnością fizyczną - zaznacza Marta Dziadosz.

Z instruktorką światowej organizacji United Krav Maga, czyli systemu walki, łączącego najskuteczniejsze techniki pochodzące z boksu, jiu jitsu, czy judo i rehabilitantką w jednej osobie, rozmawiamy o tym, dlaczego w życiu warto robić to, co się lubi.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 1215

Działo się! Niedziela 14 stycznia należała do wszystkich, którym akcja Jurka Owsiaka leży na sercu. Każdy z trzech sztabów zlokalizowanych w gminach wiejskich naszego powiatu grał inaczej, ale z równie wielką werwą. I na przekór mniejszości 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udowodnił, że akcja ma sens.

18 stycznia ok. godz. 9.50 w Polskiej Cerekwi doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca osobówką zderzyła się z samochodem ciężarowym.

Przedstawili dzieciom sposoby, jakie stosują strażacy ratownicy, by chronić ludzkie życie. Zarówno w przypadku wypadków samochodowych, jak i innych zagrożeń, jak choćby pożarów domów. A młodzi byli zachwyceni. Kto wie, może cześć z nich zapali się do bycia strażakiem.

We wtorek 16 stycznia około godziny 10 dwa zastępy straży pożarnej z JRG 1 w Azotach zostały zadysponowane do wypadku Kotlarni. Kilkadziesiąt metrów od remizy jeden z wozów strażackich zderzył się z osobowym BMW na ostrym zakręcie.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 1323