Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Sezon taneczny 2017/2018 jest dla tancerek Akademii Tańca Perła z Reńskiej Wsi bardzo owocny. Z każdego ogólnopolskiego festiwalu tanecznego wracają z nagrodami i pucharami. Szczególnie satysfakcjonujący dla dziewcząt może być udział w Mistrzostwach Polski Dzieci Przedszkolnych i Wczesnoszkolnych, z którego przywiozły tytuł mistrza i wicemistrza Polski.

Będzie ich wyjątkowo dużo, bo aż niemal 1500! Opanują tereny przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zakrzowie. Przedostatni weekend kwietnia będzie należał w Zakrzowie do czworonożnych piękności.

Po raz piętnasty nagrodzono najlepsze firmy i instytucje z Opolszczyzny, przyznając im statuetkę i tytuł „Opolska Marka”. Kapituła składająca się z przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, izb gospodarczych i rzemieślniczych, naukowców, Okręgowej Inspekcji Pracy w Opolu czy stowarzyszeń zajmujących się pomocą w międzynarodowej wymianie gospodarczej oceniała i wybierała spośród kilkudziesięciu zgłoszeń.

Konkurs odbywa się pod patronatem poseł do Parlamentu Europejskiego Lidii Geringer de Oedenberg oraz Starosty Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego.

Z pasją działają z młodzieżą w lokalnych środowiskach. Dzięki projektowi realizowanemu w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego pn. „Aktywność i edukacja – obozy dla młodzieży pod namiotami wraz ze szkoleniem opiekunów” uzyskali nowe umiejętności i uprawnienia. Dla 30 osób, dla których przez cały miniony tydzień remiza w Miejscu Odrzańskim była niemal drugim domem, to z pewnością nie był zmarnowany czas.