Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Przedstawiciel wymarłego gatunku. Wyprodukowany w ponad 580 tys. egzemplarzy. Może nie jest już okazem zdrowia - tu zaskrzypi, tam popuści olej. Chyba jednak warto tchnąć nowego ducha w poczciwego żuka z OSP w Brzeźcach.

Podczas X konkursu recytatorskiego „Jesienne Bajanie Mistrza Brzechwy”, przeprowadzonego 21 października w sali widowiskowej Domu Kultury w Dziergowicach rozstrzygnięto konkurs „O mojej wsi piórem”.

Stryjeczny brat Bolesława Leśmiana znów by się ucieszył. Dzieła Brzechwy i innych autorów recytowano w sali widowiskowej Domu Kultury w Dziergowicach już po raz dziesiąty. Konkurs recytatorski „Jesienne Bajanie Mistrza Brzechwy” po raz kolejny przyciągnął wielu młodych wraz z opiekunami.

Kolejna ekshumacja szczątków żołnierzy niemieckich przeprowadzona w naszym powiecie. Najstarsi mieszkańcy Sukowic twierdzą, że w grobie zlokalizowanym na polu tuż przy drodze relacji Długomiłowice-Sukowice pochowanych mogło być nawet 80 niemieckich żołnierzy z czasów II wojny światowej.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 2704

19 października o godz. 2.50 z polecenia dyżurnego Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu do Dobieszowa (gm. Pawłowiczki) udali się policjanci. Na miejscu mundurowi potwierdzili zgłoszenie, które mówiło o pożarze dwóch samochodów - Audi A6 i Volkswagen Polo. Z ogniem walczyli strażacy. 

Czytaj więcej Komentarz (1) Odsłony: 5955

Ostatnie komentarze

  • Gość - Szerwin

    Właściwie nie wiem komu gratulować głupoty strażom w Opolu, komendzie wojewódzkiej czy dyspozytorowi 112? Ludzie wydzwaniali od 2:30 kiedy samochody się jeszcze nie paliły aż tak mocno!!!, a komenda przyjęła zgłoszenie o 2:50!!! To jest kpina! Na 112 zapewniano że jednostki już jadą, jak nawet nie b...
    0 Lubię
Zobacz inne komentarze