Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

 Już w najbliższą sobotę 27 maja w CWK w Opolu odbędzie się Gala finałowa Miss Opolszczyzny 2017. O koronę najpiękniejszej powalczy Jagoda Dąbrowska reprezentująca powiat kędzierzyńsko-kozielski.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 1408

Boisko sportowe w Łanach było w niedzielne popołudnie miejscem najczęściej odwiedzanym w gminie Cisek, gdyż trwała tam najważniejsza impreza organizowana w gminie każdego roku.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 2632

Ochotnicza Straż Pożarna z Miejsca Odrzańskiego została laureatem tegorocznych „Florianów”. Wygrała w kategorii „poprawa bezpieczeństwa” dzięki akcji „Nie dla czadu!”.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 1623

Przetrwała nieludzkie czasy. Oparła się kaprysom matki natury. Znalazła się w gronie 16 finalistów, organizowanego przez Klub Gaja, ogólnopolskiego konkursu „Drzewo Roku 2017”. O przyciągającej przejezdnych niczym magnes i wciąż rodzącej gruszy z Kamionki rozmawiamy z Henrykiem Niewiem, pasjonatem historii lokalnej niewielkiej wsi ze słodkim owocem w herbie.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 2151

Trudno rozstrzygnąć, co liczy się bardziej: pasja do rowerowych przejażdżek czy zamiłowanie do czytania. W zorganizowanym po raz piąty rajdzie rowerowym „Odjazdowy bibliotekarz” popedałują mali i duzi mieszkańcy gminy Bierawa.