Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Stwierdzenie, że mieszkańcy Radoszów, Dobieszowa i Chróstów po raz dziesiąty uczestniczyli w pieszej pielgrzymce do Gościęcina-Bryksów, byłoby niezbyt precyzyjne.

25 czerwca obchodzono 100-lecie OSP w Długomiłowicach. Była uroczysta msza święta, oficjalne obchody z przyznaniem odznaczeń, a popołudniu część nieoficjalna.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 4478

Mała wieś, a potrafi. Przewóz zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu „Podwórko Talentów NIVEA”. Gra idzie o jeden z dwudziestu placów zabaw. Te składają się z trzech stref - aktywnej, naukowej i artystycznej, by rozwijać u najmłodszych aktywność ruchową, wiedzę i kreatywność.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 3176

W Turnieju Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Komendanta Gminnego OSP gminy Bierawa, który odbędzie się w sobotę 24 czerwca na boisku LZS Odrzanka Dziergowice, wezmą udział drużyny MDP nie tylko z naszego powiatu.

Ogłoszenie wyników nastąpiło przy okazji obchodów 130-lecia OSP w Polskiej Cerekwi 18 czerwca. Wielkie pichcenie panie rozpoczęły w przededniu uroczystości. W VI konkursie kulinarnym na „Najlepszy kołocz z terenu Euro-Country” rywalizowało siedem trzyosobowych zespołów.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 1590