Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

W Belgii i Holandii cieszy się największym prestiżem. Hodowla gołębi pocztowych ma coraz więcej miłośników w Polsce.

Przymiarki do otwarcia sklepu spożywczego w Brzeźcach trwały od dłuższego czasu. Jak zapowiadano, tak zrobiono. W pomieszczeniach budynku przy ul. Gliwickiej 41 w Brzeźcach 14 grudnia rozpoczął działalność „Lewiatan”.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 3327

W obstawie harley’owców przybył do Roszowickiego Lasu kilka lat temu. Innym razem za środek transportu posłużyła mu przyczepa ciągnięta przez traktor. Odpicowanego fiata 126p w reprezentującym go kolorze postanowił pokazać światu w tym roku. Święty Mikołaj wsparł charytatywny kiermasz świąteczny w Roszowickim Lesie.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 1608

Po raz piaty w Dziergowicach (gm. Bierawa) stanie żywa szopka bożonarodzeniowa. Jak powstaje to magiczne miejsce, można się przekonać już dziś.

Podobno jedną z dwóch pewnych rzeczy w życiu są podatki. Danina na rzecz państwa jest wyższa każdego roku. O wysokości podatków na przyszły rok decydowano podczas listopadowej sesji Rady Gminy Cisek. Inwestycje zaś i nadzieje, jakie budzi budowa zbiornika Racibórz Dolny, były tematami, o których rozmawialiśmy z wójtem gminy Cisek Alojzym Parysem.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 1097