Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Mimo deszczowej aury dopięli swego. W Mechnicy w gm. Reńska Wieś oficjalnie oddano do użytku aż trzy inwestycje.

Boją się o swoje zdrowie i utratę wartości nieruchomości. Maszt telefonii komórkowej najprawdopodobniej stanie w bliskiej odległości budynków mieszkalnych przy ul. Konarskiego w Polskiej Cerekwi. Już wiemy, że pewne jest, iż mieszkańcy nie wywieszą białej flagi.

Najpierw spotkanie przed domem rodzinnym w Kobylicach. Następnie procesja do miejscowego kościoła. I msza święta prymicyjna o. Piotra Freya OP. Kobylice w gminie Cisek radują się, że mają księdza ze swojej ziemi.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 1640

Bezpieczeństwo? Bezcenne. Nowe kosztują od kilkunastu do kilkuset złotych. To jednak żaden wydatek, jeśli dzięki niemu możemy uratować niewspółmiernie wartościowszy dobytek, a w skrajnych przypadkach nawet życie. Przed żniwami w remizie w Polskiej Cerekwi akcja sprawdzania i legalizowania gaśnic. Świetna okazja do działań prewencyjnych i odpowiedzi na pytanie: Jak to z tymi gaśnicami jest?

Uczyli się, jak rozmawiać z seniorami, którzy nierzadko niosą ze sobą bagaż trudnych doświadczeń z przeszłości. Potem zaprezentowali owoce swojej pracy. Młodzież z Ciska uczestniczyła w projekcie Archiwum Historii Mówionej.